מאמרים

זמן שווה כסף?

אחת השאלות המתסכלות אותנו היזמים, היא "מדוע לוקח כל כך הרבה זמן לקבל תשובה ?"
אנחנו חיים בעידן בו התקשורת הופכת למהירה יותר ויותר. תראו מה קרה כאן במשך דור : מכתב > פקס > מייל > ווטסאפ…
לכן לעיתים קשה למשקיעים לקבל את העובדה, שיש עדיין מערכות ו/או גופים שלוקח להם זמן לעכל ולהתחבר לחדשנות.

קרא עוד »

באיזה שער נכנסת?

אחד הנעלמים הגדולים כאשר משקיעים בחו"ל, זה נושא תנודתיות שער החליפין של המטבע המקומי בו נשקיע – מול השקל.
אמנם בשנים האחרונות השקל חזק, אך עדיין כפי שניתן להתרשם מן הגרף המצורף, אנחנו חווינו בעשור פעילותינו בארה"ב, 4 גלים של עליית השער ועכשיו אנו בפעם הרביעית בה שער הדולר יורד… כלומר אורך גל ממוצע כ 2-3 שנים חווינו כבר דולר בשער 3.3 ש"ח וגם דולר בשער 4.1 ש"ח.

קרא עוד »

כמה עולה לך השקעה בחו״ל?

בדרך כלל, הפיתוי הגדול להשקיע בחו"ל, מגיע בזכות התשואה העודפת, הצפויה בחו"ל מול התשואה מהשקעה בישראל.
היות שכל יזם הגון ואחראי ידאג לציין בפניך, שהתשואה המוצגת היא ברוטו – לפני מס ! משמע שבין הברוטו ועד הנטו, יש פער… לכן חשוב מאוד לנסות ולהבין, היכן וכמה כסף ,ילך לאיבוד בדרך ?

קרא עוד »

משקיעים באחריות

חשוב לזכור כי במהלך ההשקעה, יכולים להתרחש כל כך הרבה שינויים ואירועים, עליהם אין ליזם כל שליטה, אותם הוא צריך לנסות לצפות ולהיערך לתרחישי קיצון. יזם מנוסה, יודע לקחת מקדמי סיכונים, שאמנם לא ימנעו ב 100% מקרי נזק ,אולם ימנעו חלילה נזקים של 100% !

קרא עוד »

לגלות את הכסף בארץ הזהב!

בתור יזם ומשקיע נדל"ן, שהחל פעילות נדל"ן ענפה בארה"ב, מאז שנת 2010 כשותף בחברת PROPER, אני שמח לשתף אתכם בתובנות ולקחים חשובים, בדרככם להשקעה נדל"נית מוצלחת בארה"ב !

קרא עוד »

זה לא מפחיד?

האינסטינקט הראשון שלך אומר לא לעשות את זה, זה מפחיד, זה משהו לא מוכר, מי יודע אם תרויח או תפסיד, ומה זה בכלל השקעות בחו"ל בשורות הבאות נציג לך שאלות שקבלנו על ידי לקוחות ואת התשובות המלאות. אני פוחד ! זאת הרגשה טבעית לחלוטין. רובנו עובדים קשה מאוד, על מנת להרוויח את כספנו במטרה לחסוך לעתיד, ולכן מובן מדוע אנו פוחדים

קרא עוד »